Historia mojej kolekcji

Był rok 2009, stałam w sklepie z pamiątkami w miejscowości St.Hilaire-De-Riez we Francji. Patrzyły na mnie niebieskie delfinki, małe wieżyczki Eiffela (chociaz byłam ponad 300km od Paryża), muszle i inne równie popularne pamiątki. Wsród nich stal on…

Pierwszy naparstek kupił mi mój tato, ponieważ ja nie byłam zdecydowana, czy na pewno chcę mieć taką pamiatkę. Następny okaz kupiłam w czasie powrotu z St.Hilaire-De-Riez i jest to porcelanowy zwyklaczek z widokiem na Wieżę Eiffela. Postawiłam te dwie zdobycze na szafce i tak sobie przestały przez kolejnych 10 miesięcy. Następne naparstki kupiłam podczas wojaży, tym razem do Włoch. I w zasadzie od tego momentu mogłabym powiedzieć, że zaczęłam zbierać naparstki.

Zbieram  naparstki przede wszystkim z różnych miejsc na świecie, ale ostatnio zaczełam się interesować sygnowanymi, wyprodukowanymi przez porcelanowe manufaktury.

Naparstki często dostaję od znajomych bliższych lub dalszych, rodziny oraz wymieniam sie z  kolekcjonerami z całego świata. Kupuję również  podczas swoich podróży, lub na aukcjach internetowych. Dużą rolę w rozwoju kolekcji odegrał Facebook, dzięki któremu poznałam wielu kolekcjonerów. Wymiankowe naparstki stanowią ponad połowę mojego zbioru.

Zapraszam serdecznie na stronę mojej kolekcji.

In 2009 I was in a gift shop in St.Hilaire-De-Riez in France. I tried to choose a  souvenir from the area but there were lots of Eiffel Towers ( even though I was about 300 km away Paris), shells, blue dolphins and other popular gifts that looked at me 🙂 In the middle of these souvenirs was my first thimble.

My dad has bought my first thimble, because I was not sure if I wanted this kind of souvenir. Next thimble I bought was from Paris, it was porcelain with the view of the Eiffel Tower. I put them on a shelf and they stayed by themselves for 10 months until my next trip to Italy. The next thimbles came from Venice.

Mostly I collect thimbles from different places around the world, but last time I started to get interested in famous porcelain factories.

Currently thimbles that I recieve are from my friends, family and swaps with other collectors. I also buy them from the internet.

Facebook was very important for me because I got to meet people who are crazy about collecting like me. Half of my collection comes from international swaps.

I would be extremely grateful if you would help me grow my collection.

I welcome to my website.