Naparstkowe spotkanie w Warszawie.

Podczas moich wojaży po Polsce zawitałam do Warszawy. Tutaj spotkałam się z osobą, która chyba jest najbardziej zaangażowana i zorientowana w naparstkowym świecie, ze wszystkich nas, polskich kolekcjonerek. Agnieszka nie tylko kolekcjonuje naparstki, ona zagłebia tajniki wiedzy o nich. Rozszyfrowuje sygnatury, klasyfikuje i widac, że sprawia jej to ogromną frajdę. Ja sama nie raz, nie dwa korzystałam z jej wiedzy i doświadczenia.

Naszym rozmowom nie było końca. Spędziłyśmy wspólnie cztery godziny i jeszcze przy drzwiach Agnieszka przestała 20 minut ubrana w kurtkę i gotowa do wyjścia.

Agnieszka przyniosła ze sobą słodkości na nasze spotkanie oraz przepiękne naparstki, które również zafascynowały moją młodsza córkę. Otrzymałam bowiem m.in. czeskie , szklane naparstki w kolorze fioletowym, żółtym i pomarańczowym. Tych właśnie kolorów brakowało mi do kolekcji, ponieważ zielony, niebieski i czerwony już dosyć dawno goszczą w mojej gablotce. Agnieszka dała mi również namiary do sklepu z czeskim szkłem. Udało mi się do niego dotrzeć i kupić 4 przezroczyste naparstki w różnych zdobieniach. Moja mała córka natomiast zakupiła sobie KRYSZTAŁ ;).

Oprócz czeskich okazów, Agnieszka podarowała mi naparstki z Poznania, który odwiedziła w wakacje, ręcznie malowany okaz z Kaziemierza Dolnego oraz dwa nowe tajlandzkie zwierzaki.

Agnieszko bardzo serdecznie Ci dziękuję za spotkanie i za prezenty. 

Podczas mojej podróży do Polski poznałam trzy fantastyczne dziewczyny i nawet nie wiecie jak Wam zazdroszczę,  że w przyszłym roku będziecie miały/mieli możliwość wspólnie się spotkać i porozmawiać w większym gronie :).

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Agnieszka napisał(a):

  Martusiu, ja również jeszcze raz bardzo dziękuję za cudnie spędzone popołudnie! 🙂 Było mi bardzo miło zobaczyć się na żywo i spędzić w przemiłym towarzystwie czas po pracy, wyłączyć się i pogadać na nasze naparstkowe, i nie tylko, tematy 🙂 Trzymaj kciuki za naparstkowy meeting, a ja mam nadzieję, że za rok, może dwa znowu się zobaczymy, może także w większym gronie!

 2. Francisco Oliveira napisał(a):

  São fantásticos os dedais em vidro.
  Um abraço e boa semana

 3. pumuky napisał(a):

  Son divinos estos dedales, que suerte tienes de tenertlos para ti.
  Besos

 4. Jadwiga napisał(a):

  Przepiękne naparstki dostałaś i cudne naparstki zakupiłaś.A spotkania tylko pozazdrościć!!Marta nie ma co zazdrościć wsiadaj w samolot i przylatuj na spotkanie:)Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *